Pravidla

KANUFEST Roudnice nad Labem 2019

Celý závod je rozdělen na dvě hlavní samostatné části – Freestylovou a Creekovou. Tyto části budou mít své vítěze v předem určených kategoriích. Vítěz a případně vítězka (KING a QUEEN of Roudnice) komplet celého víkendu musí nasbírat v součtu nejvíce bodů za obě uvedené části.

Jak FREESTYLOVÁ, tak CREEKOVÁ část bude mít blok „Mužů“ a případně „Žen“ – pokud se přihlásí alespoň tři. Pokud bude žen méně, dochází ke sloučení do „bloku“ mužů.
Kategorie C1 bude bodově sloučena do mužského bloku, a to z důvodu vyhodnocení KINGA. Vyhlášení creeku a freestylu bude (v případě účasti alespoň třech závodníků) ve všech kategoriích (muži, ženy, C1), ale král může být jen jeden – proto blok dle pohlaví.

Je zde samozřejmě předpoklad založený na účastech v různých závodech v minulosti, a to ten, že mužů bude závodit podstatně víc, než žen, tudíž vyhlášení Kinga je jisté, vyhlášení Queeny proběhne, pokud alespoň v jedné části (CREEKu nebo FREESTYLu) bude daná kategorie vyhlášená.

FREESTYLE

Kvalifikační jízdy se pojedou session systémem,. Budou utvořeny skupiny po cca pěti
závodnících a jednotlivým skupinám bude přidělen čas, dle počtu závodníků, a to 2 minuty na závodníka (tzn. že v případě pětičlenné skupiny to vychází na desetiminutovou rozjížďku).
Závodníci se střídají ve válci dle předem určeného pořadí, a to tak, že najíždí do playspotu vždy, když ho předešlý závodník opustí (výplachem nebo kontrolovaným odjetím po max. 30ti vteřinách).
Pravidla bodování triků jsou dána dle mezinárodních pravidel freestyle– viz. www.CNAWR.cz
Další rozjížďky tj. čtvrtfinálové, semifinálové – jsou pro nevelký zájem o disciplínu a
nedostatek času zrušeny. Na úkor toho bude upraven počet finalistů v kategorii K1M.

  • Finálové jízdy pro 7 nejlepších z kategorie K1M, pro 5 nejlepších z kategorie K1Ž a 5
    nejlepších z kategorie C1 (systém – tři jízdy po 45 sekundách – rozhoduje nejlepší, resp. nejlépe obodovaná jízda).

  • Singlíři jedou své finále, pokud jsou alespoň tři, pro účely Kinga jsou pak bodově zařazeni mezi muže. Ženy také jedou své finálové jízdy pokud jsou alespoň tři. V opačném případě dochází ke sloučení do kategorie mužů.

CREEK

Sprint:

Start na rampě (popř. na skluzu na začátku kanálu), cíl na konci kanálu viz. výklad trati, body viz. bodový systém níže.

Slalom:
Start na rampě (popř. na skluzu na začátku kanálu), cíl shodný s koncem sprintu, body viz. bodový systém.
V průběhu jízdy nutno projet branky, příp. dotknout rukou bannery – viz. výklad trati.
Ťuknout se branka smí, musí projet hlava závodníka, a to i za cenu odhození branky jakýmkoliv způsobem – ale ne rukou, resp. nesmí se pustit pádlo a branka do ruky chytit. Za neprojetí penalizace přičítající se k času (50s)

Cross
Pojedou opět všichni (max. 128 na blok ), body viz. bodový systém.
Start na rampě, cíl cílový banner + bannery k dotknutí rukou na trati – viz výklad tratě
Jedou čtyři lodě najednou dle pavouka, postupují první dva, ti, co vypadnou, získávají body do konečného pořadí podle toho, kdy vypadli.

Pokud někdo v rozjížďce z nějakého důvodu neplácne cílový banner, automaticky se umisťuje na posledním místě dané rozjížďky a dostává tudíž body za poslední rozjížďku, kterou úspěšně dokončil – tzn. z crossu získávají nějaké body všichni, pokud v první rozjížďce dotknou cílový banner.
Pokud někdo nedotkne banner na trati, neznamená to diskvalifikaci, jen se posouvá v pořadí až za ty, kteří třeba dojeli do cíle později, ale splnili trať. Pokud někdo nedotkne na trati dva bannery, posouvá se až za ty, co nedotkli jeden banner, atp.
Na trati je dovoleno vše v duchu fair play. Pádlo by se smí pouštět jen na doteky, za odstrkávání a chytání soupeřů rukou bude penalizace v podobě nedotyku.

Závodníci se můžou zúčastnit jen sprintu nebo jen slalomu, ale nebudou mít šanci na přední umístění v creekové sekci. Jen Crossu se nikdo zúčastnit nemůže, protože pavouk bude sestaven dle pořadí po sečtení bodů za sprint a slalom.

Každý závod – sprint, slalom, creek i freestyle může vítězi přinést až 500 bodů. Do celkového součtu v boji o KINGa se započítávají body získané za každý závod.

TEAM RACE
V rámci víkendového programu bude vyhlášen též team race, závod hlídek
Hlídky budou tvořit tříčlenné týmy, závod je úplně zvlášť vyhodnocený, a to ve dvou
kategoriích – kategorie mužů a kategorie smíšená (týmy mající alespoň jednu závodnici).
Bude použitá stejná trať jako pro individuální slalom příp. se lehce upraví, viz. výklad trati.
Jeden člen hlídky startuje z rampy (aby sepnul časomíru) stejně jako při slalomu a sprintu, ostatní členové čekají pod rampou. První bránou slalomu musí projet první člen startující na rampě, potom už je pořadí jedno. Všichni tři plní postupně povinné branky na trati, čas se hlídce stopuje při průjezdu posledního člena týmu cílem. Penalizace je nastavená stejně jako u individuálního slalomu.

..

celá tabulka viz pravidla v PDF